Jump to content
Sign in to follow this  
Suhi

Pitanja postavljena australskoj turisti�koj zajednici

Recommended Posts

Pitanja australijskoj turistickoj agenciji

Na web stranicu Turisticke zajednice Australije pristizu zbilja svakakva pitanja. Na kraju je veselim 'Aussiejima' dojadilo da ih svaka susa zeza, i evo kakvi su rezultati...

 

Pitanje iz Velike Britanije: Duva li ikad vetar u Australiji? Nikad nisam na televiziji video da tamo pada kisa, pa me zanima kako biljke uopste uspevaju...

Odgovor: Mi sve biljke uvozimo potpuno izrasle i onda sedimo i gledamo ih kako umiru.

 

Pitanje iz SAD-a: Hocu li moci da vidim kengure na ulici?

Odgovor: Zavisi od toga koliko ste popili.

 

Pitanje iz Svedske: Zelim da pesice predjem razdaljinu od Perta do Sidneja. Mogu li pritom da pratim zeleznicku prugu?

Odgovor: Svakako, to je samo 3000 milja, ponesite malo vise vode...

 

Pitanje iz Svedske: Je li u Australiji sigurno trcati po grmlju?

Odgovor: Znaci, tacno je ono sto se prica o vama Svedjanima...

 

Pitanje iz Italije: Od vitalne je vaznosti da saznam imena i adrese ljudi koje mogu kontaktirati u vezi prepariranog bodljikavog praseta.

Odgovor: Necemo dirati u ovo.

 

Pitanje iz Velike Britanije: Ima li u Australiji bankomata? Mozete li mi poslati spisak svih bankomata, ako ih ima, u Brisbaneu, Cairnsu, Townsvilleu i Hervey Bayu?

Odgovor: Od cega je vas zadnji rob umro?

 

Pitanje iz SAD-a: Mozete li mi dati neke informacije o trkama nilskih konja u Australiji?

Odgovor: A-fri-ka je veliki trouglasti kontinent juzno od Europe. Au-stra-li-ja je onaj veliko ostrvo usred Pacifika na kojem nema... ma, nije bitno. Svakako, trke nilskih konja odrzavaju se svakog utorka navece u Kings Crossu. Nudistima ulaz besplatan, dodjite goli.

 

Pitanje iz SAD-a: U kom smeru je sever u Australiji?

Odgovor: Okrenite se prema jugu i onda se okrenite za 90 stepeni. Kontaktirajte nas kad stignete ovamo da vam posaljemo ostatak uputstva.

 

Pitanje iz Velike Britanije: Smem li uneti pribor za jelo u Australiju?

Odgovor: Zasto? Samo jedite prstima, kao i mi.

 

Pitanje iz SAD-a: Mozete li mi poslati raspored koncerata Beckih decaka?

Odgovor: Au-stri-ja je ona simpaticna drzavica koja se granici sa Nemackom, koja je... ma, nije bitno. Svakako, zbor Beckih decaka peva svakog utorka navece u Kings Crossu, odmah posle trke nilskih konja. Dodjite goli, za nudiste je besplatno.

 

Pitanje iz Francuske: Imate li vi u Australiji parfeme?

Odgovor: Ne, MI NE SMRDIMO.

 

Pitanje iz Amerike: Razvio sam novi proizvod, izvor mladosti. Mozete li mi reci gde bih ga u Australiji mogao dobro prodati?

Odgovor: Svugde gde su se Amerikanci okupili u vecem broju.

 

Pitanje iz Velike Britanije: Mogu li u Australiji nositi cipele sa visokom petom?

Odgovor: Vi ste britanski politicar, je li tako?

 

Pitanje iz Italije: Mozete li mi reci na kojim mestima u Tasmaniji ima mnogo manje zena nego muskaraca?

Odgovor: Da, u gay-clubovima.

 

Pitanje iz Francuske: Slavite li vi u Australiji Bozic?

Odgovor: Samo na Bozic.

 

Pitanje iz Njemacke: Ima li u Australiji samoposluzivanja i moze li se mleko kupiti tokom cele godine?

Odgovor: Ne, mi smo miroljubiva civilizacija lovaca i sakupljaca. Mleko je protivzakonito.

 

Pitanje iz SAD-a: Molim da mi posaljete spisak svih lekara u Australiji koji raspolazu serumom protiv ugriza zvecarki.

Odgovor: Zvecarke zive u A-me-ri-ci odakle VI dolazite. Sve australijske zmije su neotrovne, potpuno bezopasne i lako ih je pripitomiti.

 

Pitanje iz SAD-a: Imam pitanje o jednoj poznatoj zivotinji iz Australije, ali sam zaboravio kako se zove. To je neka vrsta medveda koja zivi na drvecu.

Odgovor: Zovu se skocimedvedi. Tako ih zovu jer skacu s grana i pojedu mozak onome ko prodje ispod njih. Mozete ih odbiti od sebe tako sto cete se politi ljudskom mokracom pre nego sto krenete u setnju.

 

Pitanje iz SAD-a: Bio sam u Australiji 1969. na odsustvu iz vojske, i hteo bih stupiti u kontakt s devojkom s kojom sam se vidjao dok sam bio u Kings Crossu. Mozete li mi pomoci?

Odgovor: Da, ali jos uvek cete je morati placati po satu.

 

Pitanje iz SAD-a: Hocu li moci razgovarati na engleskom u vecini mesta koja planiram da posetim?

Odgovor: Da, ali cete ga prvo morati da ga naucite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...