Jump to content
Sign in to follow this  
Banega

12.05.2010.

Recommended Posts

par:Mikhail Youzhny v Ernests Gulbis

Tip:2

kvota:1.63

kladionica: expekt

 

Analiza: Danas imamo jedan veoma zanimljiv duel na ATP turniru u MAdridu gde ce se sastati Mikhail Youzhny i Ernest Gulbis. Youzhny je trnutno 13. poziciji ATP liste i igra ove sezone ajde da kazem prosecno, u prvom kolu savladao je Lacka i bila je to borba gde je izgubio prvi set da bi nakon toga dobio druga dva. Inace ove godine on je poceo sa 20 mesta na ATP listi ispao je u trecem kolu ako se ne varam od Kubota na AUopenu , ali je briljirao na turniru u Roterdamu pobedivsi Novaka i to mu je donelo par mesta unapred. Igrao je on na vise turnira ove godine, igrao i za reprezentaciju, ali da se ne bavim tim statistikama jer to nije bas od tolike po meni vaznosti za bilo koji ishod meca..

Sa druge strane imamo Ernesta Gulbisa Letonac inace sin poznatog milionera ;D i koji se nalazi na 34 poziciji ATP, a to mu je i ujedno najbolje ostvarenje u karijeri trenutno, i igra dobro ove godine, sljaka je ta koja mu ocigledno prija i ono sto mu odgovara sa sve njegove udarce koje primenjuje.

Youzni je igrac koji jednostavno kad mu je dan moze dobiti gotovo svakog igraca, i stvarno ovaj Rus ima jednu veoma zapazenu tehniku, drop shotove zaista igra besprekorno, voleje isto, medjutim ono sto mi svi znamo da mu je karakter veoma nestabilan i da od gotovog moze uvek da napravi veresiju. Ali ovde se po meni ne dovodi pitanje pobednika, i to je po meni cista dvojka na Gulbisa, jer naime, to je igrac koji igra trenutno najbolji tenis u svom zivotu, igrac koji me je u vise navrata fascinirao svojim udarcima i jakim mentalitetom u pojedinim momentima, i ako takav jedan igrac moze da bije Federera, pobedi juce itekako raspolozenog sljakasa Montanjesa, a pri tom igrac koji moze uzeti Rafi jedan set na sljaci, ondamislim da se pitanje pobednika danas nece dovesti u pitanje ukoliko samo i ponovi dosadasnje igre u proteklih par nedelja ili meseca. Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

par:Mikhail Youzhny v Ernests Gulbis

Tip:2

kvota:1.63

kladionica: expekt

FT 0:2 (6:7 ; 4:6)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...