Jump to content
Sign in to follow this  
Dinno

13.12.2012.

Recommended Posts

21:00, Bordeaux - St.Etienne, tip manje od 2,5 gola @ 1.61, bet365, 8/10 Posljednja utakmica ovog vanrednog kola Francuske lige 1 u kojem se sastaju Bordeaux i St.Etienne. Dvije ekipe iz gornjeg dijela tabele, Bordeaux koji se nalazi na 7.mjestu sa 26 bodova i St.Etienne koji se nalazi na 5.mjestu sa istim brojeme bodova. Ono sto odmah pada u oci i sto se vidi na prvu jeste da se radi o ekipama koje spadaju medju najtvrdje ekipe po primljenim golovima. Pa je na toj ljestvici St.Etienne na prvom mjestu sa primljenih 11 golova iz 16 utakmica, dok je Bordeaux na 3.mjestu sa 13 primljenih golova. Drugi je pSG sa 12 primljenih golova. Dakle ocekuje nas sudar dvije ekipe koje imaju ponajbolje, ako ne i najbolje, odbrane u ligi.Kod kuce Bordeaux ima omjer 3 pobjede, 4 remija i bez poraza je uz gol razliku 9:6, sto znaci da na domacim utakmicama imaju prosjek datih i primljenih golova oko 2 gola, dok St.Etienne u gostima ima omjer 2-4-1 uz gol razliku 10:7, sto je malo vise od 2 gola po utakmici. Inace kada je statistika u pitanju sa ukupnim brojem golova na utakmicama Bordeaux zauzima 18.mjesto sa prosjekom 2.06, dok je St.Etienne na 17.mjestu sa prosjekom 2.19. Znaci da spadaju medju 4 ekipe koje i daju i primaju najmanje golova. Na zadnjih 6 utakmica St.Etienne je igrao cak 5 utakmica manje od 3 gola, samo na jednoj je bilo vise, dok je Bordeaux na zadnjih 6 utakmica igrao 4 utakmice under, a na dvije je bio over golova. Sve se ovo namece logicno da ce i ovaj mec biti tvrd i dosta neefekiasan sa vrlo malo golova, pa sam se i ja odlucio na ovaj tip.Sto se sastava tice Bordeaux i dalje su povrijedjeni vezni igraci Obraniak i Maurice-Belay, ali se u tim vraca defanzivni igrac Sane. Bordeaux.ce igrati u ovom sastavu:Carrasso – Mariano, Henrique, Planus, Tremoulinas – Sane – Ben Khalfallah, N'Guemo, Plasil, Jussie - GouffranSastav St.Etienna bi trebao ovako da izgleda:Ruffier – Clerc, Bayal, Perrin, Ghoulam – Lemoine, Clement, Cohade – Hamouma, Gradel – AubameyangSt.Etienne je kompletan osim odavno povrijednog Mignota, na kojeg trener gostiju jos uvijek ne moze da racuna.Dakle, moje misljenje je da ce ovo biti veoma tvrd mec sa jako malo golova, a nije iskljuceno da ih ne bude ikako. Moja prognoza je manje od 2,5 gola na ovom mecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:45, Zulte-Waregem - Genk, tip oba tima daju gol: DA @ 1.61, bet365, 8/10 Prva utakmica 1/4 finale belgijskog kupa u kome se sastaju Zulte-Waregem i Genk. Dvije ekipe iz samog vrha belgijskog sampionata, waregem koji se nalazi na izvanrednom drugom mjestu, dok je Genk vec godinama u vrhu i trenutno se nalaze na 3.mjestu sa 2 boda zaostatka za Waregeom. ovo je prvi mec i Waregem je domacin, dok se revans igra 16.01.2013.godine.Za ovaj tip sam se odlucio jer se radi o dvjema efikasnim ekipama, koje su do sada u sampionatu pokazale mnogo i igraju zaista lije i efikasan fudbal. Waregem kod kuce ima omjer od 4 pobjede i po 3 poraza i nerijsena susreta sa gol razlikom 17:14, dok Genk u gostima igra 3-5-1 uz gol razliku 16:15. Kao sto se moze vidjeti obje ekipe i daju, ali i primaju golove, a prosjek datih i primljenih golova u ligi im je Waregem 2.58, a Genk 3.32. Posto je Waregem domacin ocekujem da ce uciniti sve da dodju do pobjede, kako bi imali mirniji revans, dok Genk koji ne zna igrati defanzivno siguran sam da ce ici na to da postigne makar jedan gol, a postignut gol u gostima zanci mnogo pred revans. nema sumnje da ce obje ekipe imati isti cilj, blagu prednost u konacnici ovog meca dajem domacinu, ali samo zato sto su domacini, pa ce sigurno sve uciniti da dodju do pobjede, ali i to ce biti odlicna prilika za Genk da sa jednim ili dva gola mirno cekaju revans i mozda vec nakon ovog meca steknu prednost.Waregem je na zadnjih 10 domacih utakmica postigao barem po jedan gol na 9 utakmica, samo na jednoj nije, dok Genk ima impresivan ucinak da je na zadnjih 18 utakmica (ukljucujuci i ligu, i kup i evropska takmicenja) uvijek postizao barem po jedan gol tj. u ovoj sezoni Genk je na gostovanjima uvijek postizao golove, pa zaista nema razloga da tako ne bude i na ovom mecu.Ocekujem da obje ekipe igraju otvoreno i napadacki, a na takvom mecu ce biti golova i siguran sam da ce obje ekipe postici barem po jedan gol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

CF Monterrey - Chelsea     vise od 2,5   @1.70    SuperSport   :uredu:   1-3

Edited by mostovoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

21:00, Bordeaux - Saint Etienne, tip x/x, 5.00, expekt, 1/10Francuska prva liga, posljednji susret 17.og kola izmedu dvije solidne ekipe koje su u gornjem dijelu ljestvice, sedmog Bordeauxa koji ima 26 bodova i ekipe Saint Etiennea koji su na petom mjestu sa istim brojem bodova. Pozicije koje vode u europska natjecanja su nadohvat ruke i jedima i drugima, ima jos puno utakmica do kraja i mislim da ne moramo ni govoriti da je ovo vazna utakmica i jednima i drugim a- posto su izravni konkurenti. Bordeau ima ukupan omjer 6-8-2 , ne mogu ne primjetit da svaku drugu utakmicu remiziraju - imaju tendenciju dakle da dijele bodove. Saint Etienne takoder ima solidno remija - ukupnih 7-5-4. U gostima imaju 2-4-1 sto znaci da vise od 50% utakmica ostane nerjeseno. U takvim uvjetima i ovdje mi se cini izgledno da bi moglo doci do nekakve podjele bodova, a posto je to francuska liga, ne ocekujem ni puno golova. Zato i igram opciju x/x. Bordeaux u zadnjih pet utakmica ima 2 pobjede (i to ove u okviru uefa euroske lige). Zato im u prvenstvu bas ne ide, biljeze poraz od Montpelliera i dva remija (2:2 sa Sochauxom i 0:0 sa Reimsom). Saint Etienne ima u zadnjih pet utakmica 2 pobjede, 2 remija i poraz. Takoder h2h susreti su zanimljivi - recimo u njihovih zadnjih pet utakmica medusobnih 2 puta je pobjedio Saint Etienne, 2 puta Bordeuax i jedanput su u liga kupu remizirali. Tim više očekujem da sad uslijedi jedan remi jer ga cisto matematicki nije bilo dosta vremena. Eto, znaci susret izmedu dva izjednacena kluba, koji dosta cesto remiziraju, tesko mi je odredit pobjednika - idem zato na neki 0:0 ili 1:1 rezultat tj. da ce i na poluvrmenu i na kraju utakmice biti izjednacen rezultat. Sretno ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv kladionice: UnibetBroj para iz kladionice:Vrijeme odigravanja: 19:30 Naziv para: Ethnikos Gazorou Serres - Xanthi  Tip para: 2 Tečaj: 2.350

Ulog:5/10

 

Grčki kup ovdje dajem blagu prednost gostima koji su po meni kvalitetniji i koji bi mogli da pobijede u ovom mecu i prodju dalje, po kladionicama isto tako pada kvota pa ipak treba pokusati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv kladionice: Bet365Broj para iz kladionice:Vrijeme odigravanja: 19:30 Naziv para: Gazoros - Xanthi,Total Goals Tip para: Under 2.5 Tečaj: 1.500

Ulog: 8/10

 

Gore sam naveo pobijedu gosta za hrabrije a po meni je ovo siguraca dana za veci ulog....Jer sama grčka liga nije toliko efikasna u golovima mada zna se desiti ali opet po statistici ovdje je 70% manje od 3 gola sto sam i odigrao za veći ulog....

Edited by Sasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...