Jump to content
Sign in to follow this  
Almiric

18.05.2013.

Recommended Posts

19:30 Partizan Belgrade - Red Star Belgrade, tip: X2 @ 1.53, bet365, 8/10

Večeras se na stadionu JNA u Beogradu sastaju vječiti rivali Partizan i Crvena Zvezda, a ovaj meč će nam dati mnogo odgovora n pitanje ko bi mogao biti novi prvak Srbije. Prednost je na strani Partizana jer će imati domaći teren i imaju dva boda više u ligi dok je trenutna forma na strani Crvene Zvezde i minitradicija u zadnja 4 međusobna duela koja su pripala crveno - bijeloj strani Beograda. 

Riječ je o duelu iz 28. kolu Jelen Superlige a trenutno na tabeli je vodeći Partizan sa 64 boda dok je druga Crvena Zvezda sa 62 boda, međutim na jesenjoj pauzi ta razlika je iznosila čak 11 bodova ali je Crvena Zvezda sa novim trenerom, portugalcem Sa Pintom napravila veliki niz od čak 8 pobjeda u nizu i tako su stigli na smao -2 boda od Partizana. Partizan je svoje bodove prosuo sa remijima u Pazaru, Kuli i Užicu dok ih je Vojvodina pobjedila u Beogradu sa 1-2.

"Crno-bijeli" imaju šansu da osvoje šestu uzastopnu titulu, a "crveno-bijeli" prvu od 2007. godine. U prethodna 143 prvenstvana derbija, Zvezda je ostvarila 59, a Partizan 41 pobjedu, uz 43 remija. Merđutim kao što sam već gore naveo, u zadnja 4 gradska derbija slavila je Zvezda, i to dva puta u kupu i dva puta u ligi sa 3-2, 1-0, 2-0 i 2-0. Zvezda u ligi ima 18 pobjeda više (59-41, uz 43 remija), ali je Partizan kod kuće uspješniji (26-23, uz 23 remija). Ovoga puta crno-bijelima odgovara i remi kako bi zadržali dva boda više od rivala. Sada kada su u usponu forme očekujem da će pred prepunim stadom Zvezda uspjeti da ostane neporažena i tako do kraja još više uzburkati borbu za titulom prvaka Srbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

02:45, Millonarios - Junior, tip 1 @ 2.10, Bwin, 4/10 


Mec iz Kolumbijske lige u kome se sastaju Millonarios i Junior u 16-tom kolu Aperture
3  kola pre kraja ova dva tima se bore za ucesce u Play offu jer Millonarios je osmi na tabeli zadnje koje vodi u play off imaju 22 boda i ucinak 15  6  4  5  20 : 15  (+5)  22
Cucuta na devetom mestu sa mecom vise ima 21 
a Junior ima 15  6  3  6  24 : 21  (+3)  21
na desetom mestu 
moram priznati da mi nije jasno odakle im 18 kola kako pise na Betexploreru ali sta je tu je to nije toliko bitno za ovaj tip jer obe ekipe zele pobedu i ucesce u play offu ali vec sam ranije pisao da je Miloonarios jaka ekipa koja je ucestvovala u Copa libertadores gde su ispali ali su zbog ucesca u tom takmicenju malo zapostavili ligu ali sad mogu odmorni da se posvete ligi 
na svom terenu su bili dobri 7   5  0  2  13 : 7  15
Imaju u timu nekoliko odlicnih igraca medju kojima je spic Renteria koji me podseca na Falcao-a i stvarno znaju odlicno da igraju 
Sto se tice Juniora oni jesu solidni ali mislim da u ovom mecu nece ostvariti dobar rezultat jer ipak imaju slabiji tim a u gostima igraju znatno slabije 7  2  2  3  8 : 9  8
a i tradicija govori o tome jer u zadnjih 11 meceva Millonarios je pobedio 8 a 3 su bile remi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...